מקלחונים וקרמיקה

מקלחונים

בחלק גדול מהבתים שקיימים כיום אין חדרי אמבטיה, ולכן בחלק גדול מהבתים קיימים מקלחונים .
השימוש במקלחונים חיוני על מנת לחסוך מקום, מהסיבה הפשוטה שבמרבית הבתים אין מקום למקם חדר אמבטיה שלם, ומקלחונים הם הפתרון לכך.
כאשר מייצרים מקלחונים , נושא חשוב ומשמעותי שכדאי להתייחס אליו הוא הוילון שאותו בוחרים לשים במקלחון, מפני שהוילון יכול להקרין תחושה של שלווה ורוגע וחשוב מאוד לבחור אותו בצורה המתאימה ביותר.
וילונות למקלחונים יכולים להגיע בשלל צבעים וגדלים.
חלק מהוילונות למקלחונים מיוצרים מחומרי בד טבעיים, וחלקם עשויים בפלסטיק, וההבדל הוא כמובן העמידות של החומרים השונים בפני רטיבות שמצטברת לאורך זמן.
המחירים של וילונות למקלחונים יכולים לנוע בטווח מחירים רחב מאוד, כאשר הוילונות למקלחונים במחירים הזולים ביותר יכולים לעלות גם כמה עשרות שקלים בודדים, ולעומתם וילונות יקרים יותר יכולים לעלות כמה מאות ואפילו אלפי שקלים.
על מנת לשדרג מקלחונים כדאי גם לבחור את הצבע של הוילונות.

קרמיקה

אחד החומרים הנפוצים ביותר לשיפוץ וריצוף של חדרי אמבטיה הוא קרמיקה .
השימוש בקרמיקה מתבצע כיום כמעט על ידי כל בעלי המקצוע בתחום השיפוצים, שממליצים בפה מלא על שימוש בקרמיקה כחומר המומלץ ביותר עבור ריצוף של חדרי אמבטיה.
היתרונות הרבים של קרמיקה על פני חומרים אחרים הם כמובן העמידות הרבה של החומר, ובנוסף העובדה שניתן לבחור קרמיקה בשלל צבעים ומרקמים.
אנשי מקצוע בתחום השיפוצים טוענים באופן מתמיד שהשימוש בקרמיקה הוא המומלץ ביותר, כאשר כל בעל מקצוע מסביר את הסיבה לכך באופן מעט שונה.
כל בעלי המקצוע מסכימים שהשימוש בקרמיקה הוא המתאים ביותר לחדרי אמבטיה ושירותים, כאשר הסיבה לכך כנראה משלבת בין מחירים נמוכים יחסית, לבין העמידות הרבה של החומר.
בעבר, השימוש בקרמיקה לא היה כל כך נפוץ, אבל היום זהו החומר הנפוץ ביותר עבור ריצוף של חדרי אמבטיה.