מבט מקרוב: ספר כוחו של הרגע הזה וספר כוחה של נחישות

ספר כוחו של הרגע הזה וספר כוחה של נחישות

כוחו של הרגע הזה הוא ספר לעזרה עצמית שיצא לאור לראשונה בשנת 1997. הוא נכתב על ידי אקהרט טול והוא עוסק בחשיבות החיים ברגע ההווה במקום להתעכב על העבר או לדאוג לעתיד.

אקהרט טול הוא מורה וסופר רוחני שכתב ספרים רבים על כוחו של הרגע הזה.

הספר תורגם ליותר מ-30 שפות, עם למעלה מ-10 מיליון עותקים שנמכרו ברחבי העולם. הוא נחשב לאחד הספרים הרוחניים המשפיעים ביותר שיצאו אי פעם.

בספר זה, אקהרט טול בוחן כיצד חיינו נשלטים על ידי העבר והעתיד, בעוד שיש לנו חיים בהווה. הוא מלמד אותנו שאנחנו יכולים להשתחרר מחיים אומללים ולא ממומשים על ידי חיים בהווה. זהו ספר לעזרה עצמית שיכול לשמש כל מי שרוצה לשפר את חייו ולהגיע לרמה הבאה של תודעה.

אם אתם מחפשים דרך לשנות את חייכם לתמיד, אקהרט טול יראה לכם בספר כוחו של הרגע הזה איך לחיות בשלום ולהיות מאושרים עם מה שיש לכם עכשיו.

כיצד להתרגל לחיות ברגע הנוכחי

לא קל לחיות את הרגע הנוכחי. אנו מתפתים כל הזמן להסחות דעת, והמוח שלנו רץ לעתים קרובות עם מחשבות על העבר או העתיד. אבל אפשר לאמן את המוח שלנו להיות מודע ונוכח ברגע.

בחיי היומיום שלנו, לעתים קרובות אנו עסוקים מדי בעבר או בעתיד. אנחנו חושבים על מה שעשינו לא נכון בעבר ואיך היינו צריכים לעשות את זה טוב יותר. אנחנו חושבים על מה יקרה בעתיד ואיך הכי טוב לתכנן את זה. אבל יש משהו שתמיד קורה עכשיו - הרגע הזה. הרגע הזה הוא כל מה שיש, ובכל זאת זה גם כל מה שאתם צריכים כדי להיות מאושרים.

המפתח לחיות ברגע הנוכחי הוא לתרגל מיינדפולנס. מיינדפולנס היא הפעולה של להיות מודע למה שאתם עושים ומרגישים ברגע הנוכחי. זה יכול להיות פשוט כמו לאכול עוגייה, לשים לב לכל הטעמים והמרקמים, ואז להיות מודעים לאיך זה גורם לגוף שלכם להרגיש.

ישנן דרכים רבות לתרגל מיינדפולנס, אך יש גם כמה טיפים שיכולים לעזור לכם להתחיל:

  • הקציבו זמן מדי יום למדיטציה או תרגילי מיינדפולנס.
  • התחילו בקטן עם חמש דקות ביום.
  • התמקדו בנשימה שלכם או במשימה מסוימת אחת.
  • היו מודעים למחשבות ולרגשות שלכם.

סקירה כללית על הספר כוחה של נחישות

קרול ס. דווק, בספרה כוחה של נחישות מדברת על שני סוגים של חשיבה: הלך הרוח המקובע והלך הרוח הצמיחה. המחקר של דואק מצביע על כך שהלך הרוח של האדם חשוב יותר מהיכולת האמיתית של האדם. היא טוענת שיש שני סוגים של חשיבה: מקובעת וצומחת.

חשיבה מקובעת היא כזו שבה אנשים מאמינים שהיכולות, האינטליגנציה והכישרונות שלהם סטטיים. הם מאמינים שהם לא יכולים לשנות או לפתח את כישוריהם. חשיבה צומחת היא כזו שבה אנשים מאמינים שניתן לפתח את היכולות, האינטליגנציה והכישרונות שלהם באמצעות עבודה קשה והתמדה.

הספר כוחה של נחישות הוא דוגמה מצוינת להמחשת נקודה זו. כוחה של נחישות היא גישה או תכונת אישיות שבה למישהו יש את האומץ להתגבר על מכשולים ואתגרים קשים כדי להשיג מטרה או יעד. זה אומר גם מישהו שלא יוותר בקלות כשהוא מתמודד עם מצוקה או קושי. ישנן דוגמאות רבות לאנשים שהפגינו את כוחה של נחישות לאורך ההיסטוריה כמו מרטין לותר קינג ג'וניור, נלסון מנדלה ואברהם לינקולן שלכולם היו חיים מאתגרים אך הצליחו להתמיד בכולם כי הם היו נחושים.

שמחנו לספק לכם את המידע הנחוץ בנושא - מבט מקרוב על הספר כוחו של הרגע הזה וספר כוחה של נחישות, מקווים שנהנתם מקריאה של מאמר זה ואף שלמדתם דברים חדשים בנושא, למאמרים נוספים מוזמנים לבקר באתרנו.

תפריט נגישות