למה אתם חייבים ליצור הכנסות פאסביות נוספות בתכנון לפנסיה

הכנסה פסיבית

הכנסה פאסיבית מתייחסת למקורות הכנסה קבועים שאינם מחייבים אותכם ללכת לעבודה ולהרוויח כסף, אלא מאפשרים רווחים על ידי השקעה פאסיבית של פרק זמן מסוים.

הכנסה פאסיבית יכולה להגיע מנדל"ן, בעלות על עסק או השקעה במניות. כל האפשרויות הללו מותרות ומתאימות אך חושב לזכור כי אנחנו לא רוצים לעבוד כל החיים(או שכן?) ויגיע שלב בחיים שאנחנו נרצה לפרוש לפנסיה, וזו הסיבה למה חשוב מאוד לבצע תכנון לפנסיה, עוד הרבה לפני שנגיע לימי הפנסיה.

למה חשוב ליצור הכנסות פאסיביות נוספות?

הישראלים עובדים קשה מאוד, מלהטטים בין העבודה למשפחה. הישראלי הממוצע עובד 184 שעות בכל חודש, על פי מדד ה OECD, הישראלי עובד בממוצע 400 שעות יותר בשנה מאשר בגרמניה, לא עושה לכם חשק להפסיק לעבוד?

חשוב שהם יעבדו כי הם צריכים לנהל את משק הבית והעסק שלהם לצד זה, ויש אנשים שמאמינים שתכנון לפנסיה גם עוזר לחשוב על ייצור הכנסה פאסיבית כך שהם לא יצטרכו להסתמך חסכונות חייהם אלא גם יתכננו את הפרישה שלהם מהעבודה ואת ההנאה מהחיים עצמם. 

עלינו ליצור לעצמנו הכנסות פאסיביות

כעת בפרספקטיבה היסטורית, יש לנו את תוחלת החיים הארוכה ביותר בהיסטוריה האנושית, זה אומר לעתים קרובות שאנחנו צריכים להיות אחראים יותר כלכלית לאריכות החיים שלנו ולקחת על עצמנו הרבה יותר שנים של השקעה מבעבר.

מקצועות מסוימים מושפעים מכך, במיוחד אלו המבוססים על טכנולוגיה או שלמערכי הכישורים שלהם יש ביקוש. המשמעות היא שהמועסקים צריכים להבטיח הכנסה גבוהה יותר בגיל מבוגר יותר כדי להמשיך ולפרנס את עצמם.

לכן חשוב מאוד להתכונן ולעשות תכנון לפנסיה, שלא תצטרכו לעבוד בגיל מופלג עם קושי רב יותר.

שינויים בלתי צפויים יכולים לקרות לחברה ולרוב יש להם השפעה עצומה על החברה,דברים כאלה עשויים לכלול: 

  • חשיפה למחלות מסוימות
  • שיטות עבודה המשתנות ממשרה חלקית
  • אובדן עבודה

שמירה על רמת החיים שלנו היא קשה, עם הרבה גורמים שתורמים לעתיד.

הכנסה פאסיבית היא דרך עבורנו להרוויח הכנסה נוספת, לצבור חסכונות ובדרך כלל לספק יציבות כלכלית בחיינו. זה עשוי לאפשר לנו לשנות קריירה או לחיות יותר בחופשיות.

היתרונות בהכנסות פאסיביות

אלטרנטיבה נוספת לשימוש כעוגן אנו מסתמכים פחות על קרן הפנסיה שגם עלולה להינזק או לאיבוד, ובמקום זאת עושים תכנון לפנסיה משלנו על בסיס השקעות נדל"ן. אנו מגבירים את עצמאותנו בעת חירום על ידי בניית עצמנו יותר מאשר הסתמכות על אחרים.

השקעה זו עשויה להיות אופציה טובה עבורכם אם אתם רוצים להגדיל את ההכנסה הפאסיבית העתידית שלכם. זה אמנם טומן בחובו כמה סיכונים, אבל פוטנציאל הצמיחה הוא משמעותי וזה יותר משווה את הסיכון שמגיע איתו.

זה מגיע עם תאריכי תפוגה מסוימים ותקופת החזר מוגדרת + שיעור תשואה.

כאשר הנכס שלנו ממשיך לספק הכנסה, שבה אנו משתמשים להשקעה בנכס, זה תומך בצמיחה המתמשכת שלנו ומייצר לנו יותר הכנסה, וגם בתכנון לפנסיה זה יוביל אותנו לחיים הרבה יותר קלים וגמישים בעתיד.

אז איך בעצם מייצרים הכנסות פאסיביות

יש הרבה דרכים שאתם יכולים להשיג הכנסות פאסיביות. יש אנשים שבוחרים לקנות נכס להשקעה ולאחר מכן להשכיר אותו באמצעות השקעה בנדל"ן. אחרים מוצאים את השוכר המתאים לנכס שלהם מבלי לעבור את כל הטרחה של השכרת ביתם.

יש עדיין הרבה דרכים לייצר הכנסה פאסיבית וחלקן ניתנות על ידי טכנולוגיה מודרנית כמו האינטרנט. למרות שרוב האנשים מצאו דרכים להרוויח כסף מבלי להחזיק בשום דבר, אחת מהן היא יצירת אפליקציה בתשלום לכניסה שגובה תשלום עבור דברים מסוימים כמו פרסומות או הטבות מיוחדות.

הנה כמה רעיונות שאולי מעולם לא שקלתם. יש אנשים שמרוויחים כסף עם כל אחת מהאפשרויות האלה, והינה סוגים מסוימים של הכנסות פאסיביות למשל הם:

  • הכנסה מדיבידנדים בשוק ההון –זה יכול להיות קצת תנודתי ואין לו הוצאות תפעוליות של ממש.
  • הכנסה משיווק שותפים –ישנן דרכים רבות להפוך את השיווק הזה לאוטומטי לעסק שלכם ולהפוך אותו לפאסיבי, אתם יכולים להשתמש בקבוצות פייסבוק עם הרבה חברים, או לקבל רשימת תפוצה עם משתתפים רבים.
  • השקעות נדל"ן בארה"ב- לאחר שהבנתם שאתם רוצים להשקיע, עליכם להבין שאתם לא מוגבלים בארץ אחת, ולכן כמו מניות אתם יכולים גם לרכוש נדל"ן בארה"ב.
  • הכנסה מחנות אינטרנטית –יותר אנשים בוחרים להיכנס לאינטרנט מאשר בשנים קודמות, מה ששיבש את השווקים המסורתיים והוביל לשווקים חדשים. אמזון ואיביי השתלטו על השטח - הן מאפשרות לאנשים להקים חנות מקוונת, לשלם למפעלים מרוחקים (אינטרנט) ולעסוק במשלוחים. הרבה חברות גם שוכרות עובדים זולים מחו"ל כדי לנהל את החנויות שלהם בבילוי.
  • הכנסה משיווק רשתי – אנחנו לא עוסקים כרגע בשיווק המוצרים שלנו עבורכם תמורת עמלה. ההתמקדות שלנו היא בעיקר במכירה והוספה של משווקים אחרים המספקים עמלות מכירה.
  • הכנסה מפרסומות באתר –בניית אתר וקבלת תנועה אליו חשובה, אך ניתן גם להרוויח כסף מפרסומות באתר.
  • מכונות אוטומטיות –רוב האנשים מסכימים שחברות יכולות להרוויח הרבה יותר כסף אם יעשו ויתורים לספק מכונות אוטומטיות במקומות כמו בתי ספר ומגרשי משחקים שבהם מתרחשות אופנות ממתקים ומשקאות קלים. זה יעזור לארגונים לקיים עסקים.

תפריט נגישות