איך לדאוג לאינטרנט יציב ומהיר לעסק?

חיבור איכותי לאינטרנט, כלומר גם מהיר וגם יציב ואמין, הוא משאב הכרחי עבור מרבית העסקים. בהתאם חשוב מאוד להקדיש תשומת לב לבחירת התשתית, וגם למציאת החברה הנכונה שתספק את התשתית המתאימה. האופציה המומלצת ביותר בימינו היא חיבור על בסיס סיבים אופטיים, שמוצע על-ידי מספר חברות בתחום האינטרנט, ובכתבה זו תמצאו מידע רלוונטי.

ההמצאה שהפכה את האינטרנט למהיר באמת

לפני כ-60 שנים גילה חוקר סיני תגלית מעניינת: סיבים אופטיים יכולים להעביר מידע במהירות מסחררת. עברו עוד כמה שנים עד שהתאפשר ייצור של הסיבים האלה בעלות משתלמת, ועוד כמעט חצי מאה עד לפריסתם כך שאפשר יהיה להתבסס עליהם כשמתחברים לאינטרנט - אבל היום האופציה הזו זמינה בכל רחבי הארץ כמעט. זמינה, וכדאי לנצל את הזמינות.

ה"סוד" של מהירות הגלישה בזכות פריסת תשתית סיבים אופטיים הוא המבנה. הסיבים האופטיים בנויים מחומרים שקופים, כך שיש הבדל בין מקדם השבירה של מעטפת הסיב לבין מקדם השבירה של ליבת הסיב. בזכות ההבדל, המדויק להפליא בזכות תכנון מושכל, קרני אור נעות לאורך הסיבים - גם כשהם ארוכים מאוד, גם כשהם מתפתלים - ונעות במהירות רבה. נכון להיום מוצעים לאזרחי ישראל חיבורים לאינטרנט במהירות של עד 5,000 מגה לשנייה (כמעט פי מיליון מהמהירות שבה התחלנו לגלוש, רק לפני 25-30 שנים).

היתרונות הנוספים של הסיבים האופטיים

תעבורה אופטית שומרת גם על רמת דיוק מקסימלית של האותות שמשוגרים מנקודה אחת לשנייה, כאמור גם כשהמרחקים שהם צולחים עצומים. זהו יתרון משמעותי על פני האותות החשמליים, שאיכותם פוחתת ככל שהמרחק שהם נדרשים לעבור מתארך.

עוד יתרון של חיבור אינטרנט על גבי סיבים אופטיים הוא היציבות. יציבות היא כאמור איכות חיונית לעסק, שלא יכול להרשות לעצמו נתקים, גם אם לפרקי זמן קצרצרים. הסיבה לכך שאפשר לסמוך על סיבים אופטיים היא שהם חסינים להפרעות אלקטרומגנטיות וגם לאירועי מזג אוויר - שני אלמנטים שעלולים לחבל בחיבורים אחרים לאינטרנט ולפגוע ביציבות.

בחירת החברה שתספק את החיבור

פריסת הסיבים האופטיים בארץ הואצה ביוזמת משרד התקשורת, על-מנת להבטיח חיבור מיטבי לאינטרנט בכל מקום בישראל ובפרט בפריפריה. בהתאם, לא משנה היכן נמצא העסק שלכם, סביר להניח שגם אתם תוכלו לחבר אותו לרשת העולמית עם סיבים אופטיים. כשבוחרים את החברה שתספק בפועל את החיבור המהיר והיציב מומלץ לא להתייחס רק לסוגיית המחיר, אלא גם לאיכות השירות - כדי שתוכלו לסמן V על הנושא בראש שקט באמת.

 

תפריט נגישות